Tescoma - lapač vos - vosolap

Značka Tescoma vůbec poprvé uvádí na trh produkt určený pro venkovní prostředí. Stolování, grilování či posezení venku nám mohou narušit dotírající vosy obecné. V létě 2010 si mohou zákazníci zakoupit lapač vos – vosolap. Unikátní design vosí hlavy a výstražné zbarvení bodavého hmyzu spolu s fungováním bez chemikálií dělají z lapače vos originálního společníka při zahradním stolování. Autorem neotřelého lapače vos je Martin Koval, designér Design centra Tescoma. Kromě lapače vos má na svém kontě řadu produktových linií – Fiesta, Cosmo, Home Profi či Sonic.


Lapač vos vyvinulo Centrum aplikovaného výzkumu Tescoma (CAV Tescoma) ve spolupráci s Výzkumným ústavem včelařským v Dole. Nezbytné konzultace zodpověděly řadu otázek na téma chování a mentalita vos. Výsledkem se stal unikátní lapač vos, kterému se vyhne užitečná včela medonosná, čmelák či sršeň. Lapač vos hubí pouze vosy, které končí svůj životní cyklus v pozdních letních měsících. Jediná královna z celého společenství přežívá zimu, dělnice koncem léta hynou. Vosa obecná (Vespula vulgaris) žije v dokonalém společenství, obývá hnízdo v opuštěných dírách. Ač se nám to nezdá, vosa je velmi užitečná a loví zejména mouchy a jiný hmyz.


Lapač vos je vyroben z plastu, je naprosto ekologický, funguje bez přidané chemikálie. Jako návnada do lapače vos poslouží nejlépe sirup, pivo obsahující vitamín B či ovoce. Lapač vos se skládá z důmyslných prvků, jako je očko, stříška, víko se třemi otvory, nádoba a patentované sítko. Po několika týdnech je vhodné návnadu s uhynulými těly vos vyjmout a lapač vos umýt v myčce nádobí. Hostina v lapači vos připomíná legendární film Velká žranice.


Ryze česká společnost Tescoma vznikla v roce 1992 a sídlí ve Zlíně-Lužkovicích. Jako první uvedla na trh kuchyňský spořič vody a do dějin se zapsala i spoluprácí na pořadu Tescoma Prima Vařečka. V roce 2002 bylo založeno Design centrum Tescoma, v červnu 2009 pak Centrum aplikovaného výzkumu Tescoma. Řada produktů pochází z vlastní designérské dílny, proto nesou ochranné označení designed by Tescoma.


Pro správné zobrazení těchto stránek potřebujete mít instalovaný přehrávač flash animací. Přehrávač je zdarma ke stažení po kliknutí na tento odkaz: Get Adobe Flash player